Şirket Kurulumu

Şirket Kurulumu

Bir şirket kurmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, danışmanlığımızdan yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçin.
Türkiye'deki mevcut bir şirketi Almanya'ya taşımak veya Almanya'da şahıs şirketi kurmak için oturma izni gerekmemektedir. Alman mevzuatı bu konuda yabancılara herhangi bir yasal engel koymamaktadır. Almanya'da bir şirketin kuruluşu, noterin varlığını gerektirir. Kurulacak şirketin hissedarları varsa ve bunların Almanya'ya gelmeleri mümkün değilse, üçüncü bir kişi adına Türkiye'deki herhangi bir notere vekaletname düzenlenerek işlem yapılabilir.

Almanya'da ne tür şirketler kurulabilir?
 
Almanya'da şirket kurmak için öncelikle ülke kanunlarında yer alan şirketlerle ilgili bilgileri anlamanız gerekir. Çünkü işletmenin sorumluluğu Almanya'da kurulan şirketin türüne göre değişiklik göstermektedir. Almanya'da şirket kuran kişiler:

 
GmbH - Gesellschaft mit beschränkter Haftung – limited şirket
AG'ler – Aktiengesellschaft – Anonim Şirket
Einzelunternehmen - şahıs şirketi
 
Almanya'da şirket kuracak kişilerin tercih edebileceği şirket türüdür. Ülkemizde genellikle bu tür şirketlerin muadilleri bulunsa da Alman hukuku şirketleri farklı konumlandırıyor.

Ön görüşmelerimiz ve planlarınız doğrultusunda size uygun olarak organizasyon ve süreç tasarımını tamamlamamız ardından. Saygı değer iş arkadaşımız
mali müşavirimiz Yılmaz KARAL. yönetiminde profesyonel bir süreç çizgisinde işlemlerinizi sorunsuz ve en hızlı şekilde tamamlamaktayız.